stosowanie i dawki profesjonalista hobby kontakt
Obornik kurzy
Obornik bydlęcy

Kontakt

TEL:
601 736 165

FAX:
61 8125 036

E-MAIL:
fertigo@wp.pl

E-MAIL:
obornikgranulowany@wp.pl

OFERTA DLA PROFESJONALISTÓW - OBORNIK GRANULOWANY, TAKŻE DO UPRAW EKOLOGICZNYCH

100% naturalny produkt!
Powstaje wprost z obornika surowego,
bez udziału jakiejkolwiek chemii, torfu, nawozów sztucznych i konserwantów

OBORNIK GRANULOWANY jest wolny od jaj i larw owadów, nicieni, a także innych patogenów oraz nasion chwastów. Charakteryzuje się neutralnym pH, ponadto praktycznie nie zawiera chloru.

OBORNIK GRANULOWANY zapewnia optymalne zaopatrzenie upraw w substancje odżywcze i zwiększa zawartość próchnicy w podłożu. Tym samym przyczynia się do zwiększenia produkcji roślin.

OBORNIK GRANULOWANY ma wysoką zawartość materii organicznej, co jest niezbędne dla utrzymania żyzności gleby. Składniki zapewniają zdolność ziemi do zatrzymywania wilgoci oraz zachowania zasobności podłoża.

OBORNIK GRANULOWANY stymuluje aktywność gleby i poprawia jej strukturę. Stopniowo uwalnia składniki odżywcze w okresie wegetacji. Zapobiega "ucieczce" azotu oraz wypłukiwaniu pozostałych składników z gleby.

ZALECENIA:

Zalecamy wykorzystanie obornika granulowanego w nawożeniu podstawowym, z możliwością późniejszego uzupełnienia go w razie potrzeby nawozami mineralnymi w postaci stałej lub płynnej. Bez względu na to, jaki rodzaj obornika granulowanego wybieramy, jego dawkowanie w uprawach polowych w zależności od wysiewanych gatunków, rodzaju gleby i jej zasobności oraz wcześniejszego nawożenia waha się między 1000 a 3000 kg/ha. W uprawach pod osłonami dawka ta wynosi pomiędzy 2000 a 3000 kg/ha. Alternatywy tego nawozu są szczególnie dobrym wyborem, a także pod względem cenowym stanowi atrakcyjną alternatywę dla innych nawozów. Decydując się na obornik granulowany, cena do zapłaty będzie uzależniona od ilości produktu i połączona z korzystnym systemem naliczania opłat za dostawę. Dzięki nawożeniu organicznemu, jakie oferuje ten produkt oraz inne znajdujące się w ofercie, rośliny są silniejsze, zdrowsze i dobrze odżywione. W zależności od potrzeb można wybrać różne rodzaje obornika dostępne na rynku.

GRANULOWANY OBORNIK – CHARAKTERYSTYKA

Obornik granulowany pod względem chemicznym niczym nie różni się od tego surowego, z którego powstaje. Odmienność polega na jego nowych cechach fizycznych i biologicznych. Jeden z jego rodzajów charakteryzuje się chociażby wysoką koncentracją składników pokarmowych (porównywalną do nawozów mineralnych), brakiem patogenów oraz maksymalnym ograniczeniem zawartości wody (do poziomu wody strukturalnej). Dodatkową zaletą, jaką posiada obornik, jest bardzo niska dawka na 1 ha.

GDZIE KUPIĆ OBORNIK GRANULOWANY? WYBIERZ NASZ SKLEP

Nasz asortyment składa się z kilku opcji nawozu naturalnego. W ofercie znajduje się m.in. rodzaj obornika granulowanego, który stanowi doskonałe źródło azotu. Z myślą o zastosowaniu w rolnictwie ekologicznym ten wariant został przygotowany także w wersji BIO, również dostępnej w naszym katalogu. Posiadamy też inną odmianę, gwarantującą skondensowaną formę nawozu o powszechnie cenionych właściwościach, jak również obornik mieszany, łączący wysoką jakość i wydajność. Obornik granulowany to innowacyjny nawóz, który przynosi wiele korzyści rolnikom. Choć cena może być wyższa niż sztucznych odpowiedników, jego zalety w postaci łatwości stosowania, równomiernej dystrybucji składników odżywczych oraz długotrwałych efektów czynią go godnym uwagi produktem. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na obornik granulowany. Oferujemy sprzedaż zarówno stacjonarną, jak i wysyłkową. Województwo wielkopolskie jest miejscem, gdzie można kupić obornik granulowany od ręki. Z kolei wysyłka realizowana jest na terenie całego kraju.

Porównanie
OBORNIKA SUROWEGO Z OBORNIKIEM GRANULOWANYM

ZAWARTOŚĆ WODY ZAWARTOŚĆ NPK OBECNOŚĆ PATOGENÓW

w tym jaj owadów i nicieni, drobnoustrojów chorobotwórczych, nasion chwastów itd.

DAWKA TON/HA
OBORNIK SUROWY 75% NPK 0,5-0,3-0,6 Obecne 20-30
OBORNIK GRANULOWANY 10% NPK 4-3-3 Nieobecne 1-3

OFERUJEMY OBORNIK GRANULOWANY:

  • OBORNIK NPK 2-5-2 + 1 MgO
  • OBORNIK NPK + 9 CaO + 1 MgO
  • BIO – OBORNIK NPK 4-3-3 + 9 CaO + 1 MgO

    dopuszczony do stosowania w uprawach ekologicznych CERTYFIKAT IUNG PUŁAWY

  • BIO - KOMPOST GRANULOWANY EKO NPK 3-3-6

    dopuszczony do stosowania w uprawach ekologicznych CERTYFIKAT IUNG PUŁAWY

  • OBORNIK MIESZANY NPK 3-5-2 + 6 CaO + 1 MgO - NAJTAŃSZY W OFERCIE!
Obornik kurzy
NPK 4-3-3
Obornik bydlęcy
NPK 2-5-2
zawartość suchej masy
- w tym materii próchniczo twórczej (organicznej)
90%
65%
90%
65%
azot całkowity
- w tym azot organiczny
4,0%
3,6%
2,0%
1,8%
Fosfor (P205) 3,0% 5,0%
Potas (K20) 3,0% 2,0%
Magnez (Mg0) 1,0% 1,0%
Siarka (S) 1,0% 1,0%
Wapń (CaO) 9,0% --
Mikroelementy w mg/kg Fe-1200, Mn-480, B-45, Mo-11, Zn-420, Cu-110, Co-2 Fe-1000, Mn-360, B-50, Mo-8, Zn-480,  Cu-90,  Co-2
Chlor (Cl) > 0,4% > 0,4%
pH 7 7
C/N* 7 7
K1** 0,45 0,45
EC - przewodność elektrolityczna właściwa 5μS/cm 5μS/cm

*    stosunek węgla do azotu
**  Ilość materii organicznej, która po roku nie została rozłożona i nadal jest dostępna w następnym roku.

obornik granulowany

granulat w workach 25 kg i 12,5 kg

obornik granulowany big bag

granulat w opakowaniu BIG BAG 1000/1200 kg

obornik granulowany bydlęcy

OBORNIK GRANULOWANY – OFERTA SPRZEDAŻY

Proponujemy wiele typów nawozów – w zależności od indywidualnego zapotrzebowania Klienta. W ofercie znajdzie się między innymi wysoce ekonomiczny obornik granulowany BIG BAG. Jeden worek mieści w sobie nawet do 1200 kg. Doskonale nadaje się jako nawóz do uprawy warzyw i owoców ogrodowych, a ponadto, dzięki ogromnej pojemności, obornik granulowany BIG BAG jest niezwykle wydajny. Oferujemy także nawozy do kwiatów. W tym przypadku świetnie sprawdzi się obornik granulowany mieszany. Utrzymuje korzenie roślin w dobrej kondycji i zapobiega chorobom. To w pełni naturalna ochrona każdego rodzaju upraw ogrodowych. W zależności od potrzeb Klienta oferujemy również produkty znajdujące zastosowanie w rolnictwie ekologicznym – świetnie sprawdza się tu obornik granulowany mieszany kurzy, który stanowi główne źródło azotu.

Jednym z najbardziej uniwersalnych produktów jest natomiast obornik stosowany do nawożenia wszystkich rodzajów upraw niezależnie od typu podłoża. Produkt doskonale użyźnia glebę, zatrzymuje w niej wilgoć i chroni przed erozją. Jeśli obiektem poszukiwań jest więcej takich artykułów, jak obornik granulowany, oferujemy sprzedaż hurtową z rabatem. Pozwala to zaopatrzyć się w niezbędne ilości niedrogiego nawozu na dłuższy czas. Nasz obornik granulowany otrzymają Państwo zawsze w dobrej cenie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną i składania zamówień na najwyższej jakości nawóz. Jego cena zależy od typu wybranego produktu, litrażu oraz wielkości zamówienia. Do skorzystania z oferty zachęcamy zarówno kupców detalicznych, jak i duże hurtownie ogrodnicze. Zapewniamy szybką realizację zamówień..

PRZECHOWYWANIE:
Nawóz należy składować w suchym i nienasłonecznionym miejscu.

OPAKOWANIA:
Oferujemy obornik granulowany w workach BIG BAG, a także w mniejszych porcjach.
Worki polietylenowe 12,5 kg, 25 kg oraz 500, 1000 kg i 1200 kg (big bag).

DOSTAWA:
Towar dostarczamy własnym transportem w dowolne miejsce w kraju. Koszt dostawy podlega zawsze negocjacjom w zależności od odległości od naszego magazynu i wielkości zamówienia. Przy zamówieniach całosamochodowych – 24 tony – dostawa jest zawsze bezpłatna.

Produkty na zamówienie:

  • OBORNIK GRANULOWANY KOŃSKI NPK 2-2-2