stosowanie i dawki profesjonalista hobby kontakt
Obornik kurzy
Obornik bydlęcy

Kontakt

TEL:
601 736 165

FAX:
61 8125 036

E-MAIL:
fertigo@wp.pl

E-MAIL:
obornikgranulowany@wp.pl

Obornik granulowany bydlęcy

Obornik granulowany bydlęcy to produkt dla osób profesjonalnie lub hobbystycznie zajmujących się uprawą różnych roślin. Jest w pełni naturalny, produkowany ze świeżych, krowich odchodów. Ma w sobie dużą zawartość materii organicznej, co skutkuje utrzymaniem dobrej żyzności gleby. Natomiast rośliny dzięki obornikowi otrzymują optymalną ilość składników odżywczych. Są lepiej odżywione, zdrowsze i przede wszystkim bardziej odporne na szkodniki. Warto wspomnieć o tym, że mikro- i makroelementy w składzie znajdują się w umiarkowanych ilościach – czyli minimalizują ryzyko przenawożenia. Sprzedawany przez naszą firmę produkt to gwarancja późniejszej satysfakcji i zadowolenia z jego działań. Stawiamy na jakość, zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi obornikami granulowanymi bydlęcymi.

Gdzie obornik bydlęcy granulowany znajdzie zastosowanie?

Ten rodzaj obornika charakteryzuje się uniwersalnością, więc mogą go używać zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści. Sprawdzi się przy warzywach, drzewach, krzewach owocowych, ziołach, a nawet przy roślinach ozdobnych. Najbardziej pasuje do gleb piaszczystych, wyjałowionych, z małą urodzajnością. Należy pamiętać, że nie powinno się go używać do roślin kwasolubnych ze względu na lekko zasadowy odczyn.

Obornik bydlęcy granulowany – jak i kiedy go używać?

Obornik bydlęcy granulowany można stosować przez cały okres wegetacji, a zaleca się korzystanie z niego 2-3 razy w sezonie. Dokładnie wczesną wiosną, zanim nastąpi uprawa roślin, w trakcie ich wzrostu i na koniec jesienią po zakończonych zbiorach – dzięki temu przygotowuje się glebę na następny sezon. Dawka obornika zależy od rodzaju ziemi, dlatego warto zapoznać się ze wskazówkami umieszczonymi na etykiecie naszego produktu. W razie jakichkolwiek wątpliwości służymy pomocą. Obornik nawozi się na dwa główne sposoby. Pierwszy to podsypanie wierzchniej warstwy podłoża, aby następnie wymieszać go z ziemią, a na koniec intensywnie podlać. Natomiast w drugim wykonuje się roztwór, który odczekuje 14 dni, zanim się go użyje.