stosowanie i dawki profesjonalista hobby kontakt

Kontakt

TEL:
601 736 165

FAX:
61 8125 036

E-MAIL:
fertigo@wp.pl

E-MAIL:
obornikgranulowany@wp.pl

OFERTA DLA PROFESJONALISTÓW - OBORNIK GRANULOWANY, TAKŻE DO UPRAW EKOLOGICZNYCH

100% naturalny produkt!
Powstaje wprost z obornika surowego,
bez udziału jakiejkolwiek chemii, torfu, nawozów sztucznych i konserwantów

OBORNIK GRANULOWANY jest wolny od jaj i larw owadów, nicieni, a także innych patogenów oraz nasion chwastów. Charakteryzuje się neutralnym pH, ponadto praktycznie nie zawiera chloru.

OBORNIK GRANULOWANY zapewnia optymalne zaopatrzenie upraw w substancje odżywcze i zwiększa zawartość próchnicy w podłożu. Tym samym przyczynia się do zwiększenia produkcji roślin.

OBORNIK GRANULOWANY ma wysoką zawartość materii organicznej, co jest niezbędne dla utrzymania żyzności gleby. Poprawia ona zdolność ziemi do zatrzymywania wilgoci oraz zachowania zasobności podłoża.

OBORNIK GRANULOWANY stymuluje aktywność gleby i poprawia jej strukturę. Stopniowo uwalnia składniki odżywcze w okresie wegetacji. Zapobiega "ucieczce" azotu oraz wypłukiwaniu pozostałych składników z gleby.

ZALECENIA:
Zalecamy wykorzystanie OBORNIKA GRANULOWANEGO w nawożeniu podstawowym, z możliwością późniejszego uzupełnienia go w razie potrzeby nawozami mineralnymi w postaci stałej lub płynnej. Bez względu na to, czy wybieramy obornik granulowany bydlęcy, czy kurzy, jego dawkowanie w uprawach polowych w zależności od wysiewanych gatunków, rodzaju gleby i jej zasobności oraz wcześniejszego nawożenia waha się między 1000 a 3000 kg/ha. W uprawach pod osłonami dawka ta wynosi pomiędzy 2000 a 3000 kg/ha. Obornik granulowany bydlęcy lub kurzy jest szczególnie dobrym wyborem. Także pod względem cenowym stanowi atrakcyjną alternatywę dla innych nawozów. Decydując się na obornik granulowany, cena do zapłaty będzie uzależniona od ilości produktu i połączona z korzystnym systemem naliczania opłat za dostawę. Dzięki nawożeniu organicznemu, jakie oferuje obornik kurzy granulowany oraz inne dostępne w ofercie, rośliny są silniejsze, zdrowsze i dobrze odżywione. W zależności od potrzeb można wybrać obornik granulowany mieszany, kurzy lub bydlęcy.

Obornik granulowany pod względem chemicznym niczym nie różni się od tego surowego, z którego powstaje. Różnica polega na jego nowych cechach fizycznych i biologicznych. Obornik bydlęcy granulowany charakteryzuje się chociażby wysoką koncentracją składników pokarmowych (porównywalną do nawozów mineralnych), brakiem patogenów oraz maksymalnym ograniczeniem zawartości wody (do poziomu wody strukturalnej). Dodatkową zaletą, jaką posiada obornik granulowany kurzy i bydlęcy, jest bardzo niska dawka na 1 ha.

Nasz asortyment składa się z kilku rodzajów nawozu naturalnego. W ofercie znajduje się m.in. obornik granulowany kurzy, który stanowi doskonałe źródło azotu. Z myślą o zastosowaniu w rolnictwie ekologicznym przygotowany został obornik kurzy granulowany w wersji BIO, również dostępnej w naszej ofercie. Posiadamy także obornik granulowany bydlęcy, gwarantujący skondensowaną formę nawozu o powszechnie cenionych właściwościach, jak również obornik mieszany, łączący wysoką jakość i niską cenę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na obornik granulowany. Oferujemy sprzedaż zarówno stacjonarną, jak i wysyłkową. Województwo wielkopolskie jest miejscem, gdzie można kupić obornik granulowany od ręki. Z kolei wysyłka realizowana jest na terenie całego kraju.

Porównanie
OBORNIKA SUROWEGO Z OBORNIKIEM GRANULOWANYM

ZAWARTOŚĆ WODY ZAWARTOŚĆ NPK OBECNOŚĆ PATOGENÓW

w tym jaj owadów i nicieni, drobnoustrojów chorobotwórczych, nasion chwastów itd.

DAWKA TON/HA
OBORNIK SUROWY 75% NPK 0,5-0,3-0,6 Obecne 20-30
OBORNIK GRANULOWANY 10% NPK 4-3-3 Nieobecne 1-3

Obornik granulowany pod względem chemicznym niczym nie różni się od tego surowego, z którego powstaje. Różnica polega na jego nowych cechach fizycznych i biologicznych, takich jak: wysoka koncentracja składników pokarmowych (porównywalna do nawozów mineralnych), brak patogenów, maksymalne ograniczenie zawartości wody (do poziomu wody strukturalnej). Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest bardzo niska, jak na obornik, dawka na 1 ha. Granulowany obornik jest także łatwiejszy w przechowywaniu. Jedynym istotnym zaleceniem jest w tym wypadku unikanie źródeł wilgoci oraz nadmiernej ekspozycji słonecznej. Dzięki temu zachowuje on swoje właściwości przez długi czas.

Nasz asortyment składa się z kilku rodzajów nawozu naturalnego. W ofercie znajduje się, m.in. obornik granulowany kurzy, który stanowi doskonałe źródło azotu. Z myślą o zastosowaniu w rolnictwie ekologicznym została przygotowana jego specjalna wersja BIO, również dostępna w naszej ofercie. Posiadamy także obornik granulowany bydlęcy, gwarantujący skondensowaną formę nawozu o powszechnie cenionych właściwościach, jak również obornik mieszany, łączący wysoką jakość i niską cenę.

OFERUJEMY OBORNIK GRANULOWANY:

  • OBORNIK BYDLĘCY NPK 2-5-2 + 1 MgO
  • OBORNIK KURZY NPK + 9 CaO + 1 MgO
  • BIO - OBORNIK KURZY EKO NPK 4-3-3 + 9 CaO + 1 MgO

    dopuszczony do stosowania w uprawach ekologicznych CERTYFIKAT IUNG PUŁAWY

  • BIO - KOMPOST GRANULOWANY EKO NPK 3-3-6

    dopuszczony do stosowania w uprawach ekologicznych CERTYFIKAT IUNG PUŁAWY

  • OBORNIK MIESZANY NPK 3-5-2 + 6 CaO + 1 MgO - NAJTAŃSZY W OFERCIE!
Obornik kurzy
NPK 4-3-3
Obornik bydlęcy
NPK 2-5-2
zawartość suchej masy
- w tym materii próchniczo twórczej (organicznej)
90%
65%
90%
65%
azot całkowity
- w tym azot organiczny
4,0%
3,6%
2,0%
1,8%
Fosfor (P205) 3,0% 5,0%
Potas (K20) 3,0% 2,0%
Magnez (Mg0) 1,0% 1,0%
Siarka (S) 1,0% 1,0%
Wapń (CaO) 9,0% --
Mikroelementy w mg/kg Fe-1200, Mn-480, B-45, Mo-11, Zn-420, Cu-110, Co-2 Fe-1000, Mn-360, B-50, Mo-8, Zn-480,  Cu-90,  Co-2
Chlor (Cl) > 0,4% > 0,4%
pH 7 7
C/N* 7 7
K1** 0,45 0,45
EC - przewodność elektrolityczna właściwa 5μS/cm 5μS/cm

*    stosunek węgla do azotu
**  Ilość materii organicznej, która po roku nie została rozłożona i nadal jest dostępna w następnym roku.

obornik granulowany

granulat w workach 25 kg i 12,5 kg

obornik granulowany big bag

granulat w opakowaniu BIG BAG 1000/1200 kg

obornik granulowany bydlęcy

OBORNIK GRANULOWANY — OFERTA SPRZEDAŻY

Proponujemy wiele typów nawozów — w zależności od indywidualnego zapotrzebowania Klienta. W ofercie znajdzie się między innymi wysoce ekonomiczny obornik granulowany BIG BAG. Jeden worek mieści w sobie nawet do 1200 kg. Doskonale nadaje się jako nawóz do uprawy warzyw i owoców ogrodowych, a ponadto, dzięki ogromnej pojemności, obornik granulowany BIG BAG jest niezwykle wydajny. Oferujemy także nawozy do kwiatów. W tym przypadku świetnie sprawdzi się obornik granulowany mieszany. Utrzymuje korzenie roślin w dobrej kondycji i zapobiega chorobom. Jednym z najbardziej uniwersalnych produktów jest natomiast obornik granulowany bydlęcy. Można stosować go do nawożenia wszystkich rodzajów upraw niezależnie od typu podłoża. Jeśli obiektem poszukiwań jest większa ilość takich artykułów, jak obornik granulowany, oferujemy sprzedaż hurtową z rabatem. Pozwala to zaopatrzyć się w niezbędne ilości niedrogiego nawozu na dłuższy czas. Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną i składania zamówień na najwyższej jakości obornik granulowany. Jego cena zależna jest od typu wybranego produktu, litrażu oraz wielkości zamówienia. Do skorzystania z oferty zachęcamy zarówno kupców detalicznych, jak i duże hurtownie ogrodnicze. Zapewniamy szybką realizację zamówień.

PRZECHOWYWANIE:
Nawóz należy składować w suchym i nienasłonecznionym miejscu.

OPAKOWANIA:
Oferujemy obornik granulowany w workach BIG BAG, a także w mniejszych porcjach.
Worki polietylenowe 12,5 kg, 25 kg oraz 500, 1000 kg i 1200 kg (big bag).

DOSTAWA:
Towar dostarczamy własnym transportem w dowolne miejsce w kraju. Koszt dostawy podlega zawsze negocjacjom w zależności od odległości od naszego magazynu i wielkości zamówienia. Przy zamówieniach całosamochodowych – 24 tony – dostawa jest zawsze bezpłatna.

Produkty na zamówienie:

  • OBORNIK GRANULOWANY KOŃSKI NPK 2-2-2